KORKOOP TURUNÇ KABUĞUNDAN REÇEL ÜRETİYOR

KEPEZ BELEDİYESİ TARIMI CANLANDIRDI

ANTALYA OSB’DE TÜM ZAMANLARIN REKORU

KONYAALTI ÜRETİRKEN TASARRUF SAĞLIYOR

İLÇELERDE HALK ET TIRINA YOĞUN İLGİ

BÜYÜKŞEHİR MOBİL ET MAGAZASI KEMER'DE

TURUNÇLAR REÇEL OLUP SOFRAMIZA GELECEK

ANTALYA OSB ATIK ÇAMURU ENERJİYE DÖNÜŞTÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN SUSUZLUĞA DAYANIKLI ÇİM

KEPEZ KONTEYNERLERİNİ KENDİ ÜRETİYOR

DH KÜTÜPHANESİNDE COVİD-19 TEDBİRLİ HİZMET

MURATPAŞA BELEDİYESİ DÜNYA İLE BÜTÜNLEŞİYOR

BAŞKAN TÜTÜNCÜ SAHAF ÇARŞISI SÖZÜNÜ TUTTU

MURATPAŞA KALEİÇİ'NDE SANAT KONUŞUYOR

KEPEZ'DE YILIN İLK SERGİSİ AÇILDI

FESTİVAL YENİDEN KALEİÇİ'NE GELİYOR

TÜRK OCAĞI PARKINA KÜLTÜR SANAT TESİSİ

CM KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞ YAĞIYOR

MURATPAŞA'DAN YÖRÜK KÜLTÜRÜNE ÖNEMLİ KATKI

CM KÜTÜPHANESİ 100 BİN KİTAPLA AÇILACAK

HUDER'DEN CM KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞ

CM KÜTÜPHANESİNE 20 BİN BAĞIŞ

MURATPAŞA'DA PAZAR SİNEMASI DEVAM EDİYOR

MURATPAŞA'DA PAZAR SİNEMASI DEVAM EDİYOR

Yarım asrı aşan tarihiyle Türk sinemasının en uzun soluklu etkinliği Altın Portakal Film Festivali’ne ev sahipliği yapan Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin filmler eşliğinde çıktığı Türk sineması tarihi yolculuğu devam ediyor. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülünün ilk sahibi Türkan Şoray’ın adını taşıyan kültür merkezinde her pazar gerçekleşen gösterimlerin 3’üncü haftasında Yılmaz Güney’in Umut filmi vardı.    

Modern Zamanlar Sinema Derneği’yle birlikte gerçekleştirilen etkinliğe sadece daha önce kayıt yaptırmış sinemaseverler, HES kodu sorgulaması ve ardından ateşleri ölçülerek alındı. Gösterim öncesi Modern Zamanlar’dan Tuncer Çetinkaya moderatörlüğünde yönetmen Metin Avdaç’ın katılımıyla Yılmaz Güney sineması üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi.   

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın, modern bir sanat dalı olarak sinemaya ait bir festivali 57 yıldır yapıyor olmasının ‘müthiş’ ve Antalya’ya çok yakışan bir durum olduğunu söyledi. Böylesi köklü ve önemli bir geleneğin aynı zamanda Antalya’nın sinema alanındaki entelektüel birikimini koruması ve geliştirmesi gerekliliğini ortaya çıkardığını belirten Başkan Uysal, bu amaçla başlatılan Pazar Sineması gösterimlerinin 6 hafta devam edeceğini kaydetti. Başkan Uysal, gelecek hafta Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı, 1973 yapımı ve başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral paylaştığı Türk sinemasının başyapıtları arasında gösterilen Canım Kardeşim’in gösteriminin yapılacağını belirtti. 


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com