KORKOOP TURUNÇ KABUĞUNDAN REÇEL ÜRETİYOR

KEPEZ BELEDİYESİ TARIMI CANLANDIRDI

ANTALYA OSB’DE TÜM ZAMANLARIN REKORU

KONYAALTI ÜRETİRKEN TASARRUF SAĞLIYOR

İLÇELERDE HALK ET TIRINA YOĞUN İLGİ

BÜYÜKŞEHİR MOBİL ET MAGAZASI KEMER'DE

TURUNÇLAR REÇEL OLUP SOFRAMIZA GELECEK

ANTALYA OSB ATIK ÇAMURU ENERJİYE DÖNÜŞTÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN SUSUZLUĞA DAYANIKLI ÇİM

KEPEZ KONTEYNERLERİNİ KENDİ ÜRETİYOR

KEPEZ 11 OKULA DAHA KAVUŞTU

KONYAALTI KREŞLERİNDE KARNE HEYECANI

KORKUTELİLİ ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

MURGEM UZAKTAN EĞİTİME GEÇTİ

TABLET KAMPANYASINA DESTEK SÜRÜYOR

MURATPAŞA TABLET KAMPANYASINA DESTEK

KONYAALTI'NDAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

ERENKÖY KREŞİ YENİ DÖNEME HAZIR

ASMO'DA ATATÜRK KONULU KONFERANS

ZEYTİN MEKTEBİNDE DERS ZİLİ ÇALDI

ASMO'DA SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

KONYAALTI'NDAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

KONYAALTI'NDAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

Konyaaltı Belediyesi, Covid-19 salgın önlemleri kapsamında hayata geçirilen uzaktan eğitim sistemi ile öğrenimini evden devam ettirmek durumunda olan, ancak bilgisayara sahip olamadığı için derslerini takip edemeyen öğrencilere tablet yardımı yapıyor. Bu kapsamda Konyaaltı Kaymakamlığı işbirliğiyle belirlenen ailelere tabletleri teslim edildi.

TABLET DAĞITIMINA BAŞLADI

Konyaaltı İlçe Kaymakamlığı işbirliğiyle belirlenen ailelere tablet dağıtımına başladıklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ilçe genelinde tableti veya bilgisayarı olmadığı için Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) ulaşım sağlayamayan çocuklara tablet hediye ettiklerini söyledi. Başkan Semih Esen, “Koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle milyonlarca öğrencimizin eğitimine uzaktan devam etmek zorunda kaldığı şu günlerde hiçbir öğrencimizin tablet veya bilgisayarı olmadığı için eğitimden mahrum kalmasını istemiyoruz.

Tüm çocuklarımızın eğitimine devam edebilmesi için Konyaaltı Belediyesi olarak ilçe genelinde belirlenen ailelere tablet hediye ediyoruz. Amacımız eğitim alanında fırsat eşitliği sağlamak. Bu anlamda üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Yeter ki öğrencilerimiz sağlıklı ortamlarda eğitimlerine devam edip başarılı olsunlar" dedi.

AİLELER ÇOK MUTLU

4. sınıf öğrencisi Rukiye Naz Kömürcü kızı için başvuru yaptığını dile getiren Tuğba Bozkaya, “Eşimi trafik kazasında kaybettim. İki çocuğum var. Hiçbir gelirimiz yok. Pandemi döneminde kimse iş vermiyor. Konyaaltı Belediyesi bize bugünlerde çok destek oldu. Bu gün de tablet yardımı için kapımı çaldılar. Sağ olsunlar” şeklinde konuştu. 

Babasını şeker hastalığı nedeniyle kaybeden 9. sınıf öğrencisi Muhammed Demir ise salgın hastalık nedeniyle uzaktan eğitime geçildiğini günler, bilgisayarı olmadığı için zorluk yaşadığını söyledi. Çoğu zaman EBA’ya erişim sağlayamadığını dile getiren Muhammed Demir, Konyaaltı Belediyesi tarafından hediye edilen tablet ile artık çok rahat derslerini takip edebileceğini bildirdi.

Hatice Akansu, ise şöyle konuştu: “Oğlum Muhammed, EBA sistemini bana ait cep telefonundan izliyordu. Ben işe gittiğim zamanlar ise oğlum derslerinden geri kalıyordu. Konyaaltı Belediyesi’nin tablet desteğiyle artık oğlum derslerini gününde takip edebilecek. Çok mutluyuz.”  


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com