KORKOOP TURUNÇ KABUĞUNDAN REÇEL ÜRETİYOR

KEPEZ BELEDİYESİ TARIMI CANLANDIRDI

ANTALYA OSB’DE TÜM ZAMANLARIN REKORU

KONYAALTI ÜRETİRKEN TASARRUF SAĞLIYOR

İLÇELERDE HALK ET TIRINA YOĞUN İLGİ

BÜYÜKŞEHİR MOBİL ET MAGAZASI KEMER'DE

TURUNÇLAR REÇEL OLUP SOFRAMIZA GELECEK

ANTALYA OSB ATIK ÇAMURU ENERJİYE DÖNÜŞTÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN SUSUZLUĞA DAYANIKLI ÇİM

KEPEZ KONTEYNERLERİNİ KENDİ ÜRETİYOR

ANTALYA’NIN İLK VE TEK ÜCRETSİZ TEKNİK KOLEJİ

SERTİFİKALARI BAŞKAN UYSAL VERDİ

MANAVGAT TOPTANCI HAL İNŞAATI BAŞLADI

ALANYA TOPTANCI HALİNDE SONA GELİNDİ

MURATPAŞA'DA ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM

KONYAALTI'NDAN ÇAKIRLARA YENİ HİZMET BİNASI

BALBEY PROJESİ ORTAK AKILLA ŞEKİLLENECEK

BAŞKAN UYSAL; "KOMŞULARIMIZIN YANINDAYIZ"

SAĞLIKÇILARDAN MURATPAŞA'YA TEŞEKKÜR

KIŞIN SAĞLIK DEPOSU 5 RENKLİ BESİNİ

KEPEZ'İN HUZUREVİ SAKİNLERİNE COVİD-19 AŞISI

MURATPAŞA BELEDİYESİ'NDEN BİLGİLENDİRME

BAŞKAN ESEN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN ESEN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen yaptığı yazılı açıklama ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Başkan Esen mesajında; "Değerli Basın Emekçisi, Aydınlık geleceğin unsurlarından birinin basın özgürlüğünden geçtiğini biliyoruz. Çünkü sizler, halkın gözü ve kulağısınız. Sizin haberleriniz sayesinde toplum aydınlanıyor ve yönünü belirliyor. Ancak bu süreçte yaşadığınız sıkıntıları görüyor ve biliyoruz.

Sizler sıkıntı yaşayınca toplumumuz da aydınlanma anlamında karanlıkta kalıyor. Gazetecilik mesleğini onurlandırmak için kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü coşkuyla kutlamak isterdik ancak basın özgürlüğünde yaşanan gerilemeler, kutlamayı gölgede bırakıyor. Bunun en yakın örneğini 26 gün yayın yapabilen, ancak ekonomik ve siyasi baskılar nedeniyle kapanmak zorunda kalan Olay TV’de gördük. 

Gelişmişliğin en önemli göstergelerinden biri basın özgürlüğü ile ölçülmektedir. Basın özgürlüğü konusunda Türkiye’nin, maalesef son sıralarda gösteren verileri endişe ile takip ediyoruz. Güzel ülkemiz, bu tabloyu hiç hak etmemektedir. Doğru, tarafsız ve ilkeli anlayışla yapılan haberleri son yıllarda parmakla gösterir hale geldik. Karamsar bir tablo çizilse de umudumuz hiç sönmeyecek. Umarım ve dilerim ki gazeteciler kalemini kullanırken, fotoğraf makinesinde deklanşöre basarken, kameradaki kayıt düğmesine dokunurken hiçbir zorlukla karşılaşmasın. 

Yaptığı haberler nedeniyle işsiz kalan gazetecilerin olmadığı, gerçekleri göstermek isteyen basın çalışanlarının tehditlere maruz kalmadığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamayı gönülden istiyorum. Tavrımız ve duruşumuz, her zaman basın özgürlüğünden yana olacaktır. Sizi saygıyla selamlar, tarafsız habercilik anlayışının hiç sönmediği günler diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlarım.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com