HALK ET TIRI'NA FİNİKE'DE YOĞUN İLGİ

KORKOOP TURUNÇ KABUĞUNDAN REÇEL ÜRETİYOR

KEPEZ BELEDİYESİ TARIMI CANLANDIRDI

ANTALYA OSB’DE TÜM ZAMANLARIN REKORU

KONYAALTI ÜRETİRKEN TASARRUF SAĞLIYOR

İLÇELERDE HALK ET TIRINA YOĞUN İLGİ

BÜYÜKŞEHİR MOBİL ET MAGAZASI KEMER'DE

TURUNÇLAR REÇEL OLUP SOFRAMIZA GELECEK

ANTALYA OSB ATIK ÇAMURU ENERJİYE DÖNÜŞTÜRDÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN SUSUZLUĞA DAYANIKLI ÇİM

AK PARTİLİ ÜLKER'DEN UYSAL'A ELEŞTİRİ

ADGİAD’TAN DEVA PARTİSİNE ZİYARET

BAŞKAN BÖCEK DANIŞMANLARI İLE BULUŞTU

AK PARTİLİ BAYAR CHP'Yİ TOPA TUTTU

MURATPAŞA'NIN MELEKLERİ SÜRPRİZ PEŞİNDE

AK PARTİLİ İ. ETHEM TAŞ; "CHP'NİN ŞİRAZESİ KAYDI"

BAŞKAN TÜTÜNCÜ 'BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ' DEDİ

BAŞKAN TAŞ SÖYLENTİLERE SERT ÇIKTI

BAŞKAN TAŞ, CHP'Lİ BAYAR'A MEYDAN OKUDU

KONYAALTI VATANDAŞIN YANINDA

AK PARTİ´DEN ALANYA ÇIKARMASI

KEPEZ´DEN İSTİHDAMA DESTEK

AK PARTİLİ BAYAR CHP'Yİ TOPA TUTTU

AK PARTİLİ BAYAR CHP'Yİ TOPA TUTTU

Konyaaltı Belediyesi’nin aralık ayı meclis toplantısında 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı’nda gerçekleşen patlamada hayatını kaybeden EMEK Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyesi  Korkmaz Tedik’in isminin Konyaaltı’nda bir parka verilmesi tartışmalara neden oldu.

Sarısu Mahallesi’nde yeni yapılan bir parka EMEK Partili Korkmaz Tedik’in isminin verilmesine AK Parti ve MHP tepki gösterirken, alınan karara AK Parti Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Mahmut Ahı itiraz etti. Ahı,  Korkmaz Tedik'in HDP yanlısı olduğunu belirterek, HDP'li isimlerin cenazesine katıldığı görüntüleri gösterdi.

Korkmaz Tedik'in twitter adresinin annesi tarafından kullanılmaya devam edildiği ve HDP'yi destekleyen tweetlerini gösteren Ahı, ‘Bu ismin Konyaaltı'nda bir parka verilmesi doğru değil. Biz sağlık şehitlerimizden belirlenecek bir isimin verilmesini uygun bulduk fakat kabul görmedi’ dedi.

Cumhur İttifakı olarak bu isme karşı çıktıklarını belirten AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar, “Bu isme karşıyız bu karar kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratır. Cumhur ittifakı olarak mecliste ret oyu verdik. CHP’li belediyenin ve meclis üyelerinin terörü ve teröristi övme yarışı olarak algılanan bu karar seçimde verilen oyların diyeti olarak anlaşılmıştır.

Biz Cumhur İttifakı olarak pandemi sürecinde özverili bir şekilde çalışırken hayatını kaybeden sağlık şehitlerimizin adını önerdik ancak bu teklifimiz dikkate alınmadı. Sanki şanlı tarihimizde parka adını vereceğimiz isim kalmamış gibi, Antalyamızın hiçbir evladı yokmuş gibi çocuklarımızın oyun oynadığı parka PKK sempatizanının ismi verilemez. Bu kararla kimlere ne mesaj verilmek isteniyor.

CHP’li Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP’li belediye meclis üyeleri hangi yüzle halkın içinde dolaşacaklar. Korkmaz Tedik'in Antalya'da ismi verilen park sayısı bu kararla iki oldu. Daha önce de CHP'li Muratpaşa Belediyesi'de Fener Mahallesi'nde yapılan parka Korkmaz Tedik ismini vermişti.  Bu kararı alan CHP’li belediyeleri kınıyoruz” dedi.


Haber Kaynak : www.akdenizsonbaski.com